All Meet RESULTS
MSNSW Relay Meet Results
21st JULY 2019
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Women's 80+
Place
Points
Time
Club
0
DQ
NBT BLACKTOWN CITY
Louisa Gocking
Annika-Lee Skulander
Leonie Andrews
Anna Manski
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Women's 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
06:01.19
NNS NORTH SYDNEY
Marta del Pozo
Sabrina Miethke
Georgina Sanderson
Meeky Lee
0
DQ
NML MANLY MASTERS SWIMMING CLUB IN
Olivia Taylor
Janis Priest
Niamh Mulkeen
Helen Ludgate
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Women's 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:45.63
NNS NORTH SYDNEY
Amber Kelly
Michelle Hallit
Fiona Reed
Vicky Watson
2
18
05:15.93
NBM BLUE MOUNTAINS PHOENIX
Kirsten Duffy
Penelope Rossiter
Lisa Manning
Jenny Banks
3
16
05:45.19
NRY RYDE
Susan Leech
Yvette Cotton
Julia Osorio
Ailsa Jeanes
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Women's 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
05:54.66
NCT CAMPBELLTOWN COLLEGIANS
Heather Rouen
Elly Ramon
Laura Lawrence
Suzie Haddad
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Women's 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
07:40.19
NCT CAMPBELLTOWN COLLEGIANS
Lesley Keogh
Kay Hough
Sharon Carpenter
Helga Duncan
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Women's 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
07:09.53
NBM BLUE MOUNTAINS PHOENIX
Jennifer Launt
Kay Burton
Sue Wiles
Kathryn Dobson
2
18
07:13.60
NPM PORT MACQUARIE
Margaret Nunn
Roslyn Hodge
Nancy Whiteley
Christine Carter
3
16
09:16.66
NWG WARRINGAH
Lynne Harris
Bridget Cook
Virginia Head
Pamela Dawes
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Men's 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
03:58.27
NWO WETT ONES
Steffen Docken
Anthony Fulton
Mark Sendecky
Luca Alessi
2
18
04:12.77
NNS NORTH SYDNEY
Angus Baldwin
Jesse Hanna
Thomas Bloomfield
Colin Hannah
3
16
05:13.56
NWO WETT ONES
Colin Standen
Evan Morris
John Conley
James Baber
4
14
05:27.56
NPM PORT MACQUARIE
Patrick Barltrop
Jeffrey Thompson
Andrew Barltrop
Eoghan Barltrop
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Men's 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:07.96
NHS NORTH SHORE
Craig Magnusson
Craig Johns
Lachlan Hinds
Egbert Stolk
2
18
04:12.20
NWO WETT ONES
Peter Goodare
Nick Westaway
Patrick Birgan
Benjamin Fohner
3
16
04:14.78
NSP SEASIDE PIRATES
Darren Paton
Gregory Nunan
Rod Pascoe
Mark Scullard
4
14
04:57.12
NWY WYONG WOBBYGONGS SWIMMING CLUB
Byron O'Loughlin
Zac Telfer
Mark Scicluna
Coln Berry
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Men's 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:22.55
NWO WETT ONES
Sean Coulson
Garth McMurtrie
Damon Kendrick
Pascal Blanquer
2
18
04:29.26
NPN PENRITH
Stuart MacKay
Scott Parkinson
Darren Fraser
Stephen de Lorenzo
3
16
05:10.21
NSP SEASIDE PIRATES
Jon Hawton
Tim Batt
Mark Patterson
William Watkins
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Men's 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:51.25
NWG WARRINGAH
Ruwan de Mel
John Pagden
Tony Tooher
Stewart Heys
2
18
04:54.84
NNS NORTH SYDNEY
John Kain
John De Vries
Damian Asprey
Alvin Parr-Whalley
3
16
05:05.14
NCT CAMPBELLTOWN COLLEGIANS
Owen Sinden
James Pelosa
Rod Young
Russell Mcleod
4
14
05:12.79
NHS NORTH SHORE
Stuart Ellicott
Scott Sugden
Peter Gillings
Kevin Willoughby
5
12
05:52.81
NWG WARRINGAH
Anthony Gallagher
Paul Bailey
Peter Myers
Paul Johnson
6
10
06:08.19
NGS GOSFORD CITY SEAGULLS AUSSI MA
Michael Stringfellow
Robert Lewis
Paul Stalgis
Colin Hodgson
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Men's 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
05:36.58
NML MANLY MASTERS SWIMMING CLUB IN
Gary Stutsel
Lindsay Brice
Kevin Price
Abel Bornstein
2
18
06:05.71
NMM MYALL
Christopher Lock
Stephen Rees
Michael Rose
Laurie Vickery
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Mixed 80+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:33.78
NBT BLACKTOWN CITY
Mark McDonald
01:07.02
Alex Hardy
01:10.98
Connie Gorham
01:15.33
Kurt Forrester
01:00.45
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Mixed 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:35.19
NCH COFFS HARBOUR MASTERS SWIMMING
Geoffrey Eastwood
01:01.40
Louise Dam
01:20.93
Tenielle Stubbs
Richard Goddard
02:12.86
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Mixed 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
05:47.10
NCT CAMPBELLTOWN COLLEGIANS
Suzie Haddad
01:18.90
James Willis
01:29.69
Paige Tomkins
01:14.29
Lindsay Risk
01:44.22
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Mixed 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:28.42
NNS NORTH SYDNEY
Vicky Watson
01:06.50
Simone Salier
01:08.55
John De Vries
01:07.64
John Kain
01:05.73
2
18
05:48.40
NRY RYDE
Greg Lewin
01:17.50
Susan Leask
01:53.04
Julia Osorio
01:24.91
David King
01:12.95
3
16
05:55.02
NET ETTALONG PELICANS SWIMMING CLU
Darren Bennett
02:13.00
Tony Curran
01:10.51
Merlene Dilger
01:18.28
Katie Diamond
01:13.23
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Mixed 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
06:20.38
NWG WARRINGAH
Joan Gallagher
01:44.71
Gwendalynne de Mel
00:49.06
Patrick Chandler
02:43.15
Stewart Heys
01:03.46
2
18
06:43.69
NWG WARRINGAH
Paul Johnson
01:14.86
Lynne Harris
02:14.27
Pamela Dawes
02:36.38
Tony Tooher
00:38.18
3
16
07:00.80
NMM MYALL
Linda Stubbs
01:19.03
Adrian Reynolds
02:15.76
Cheryl Rose
01:59.99
Stephen Rees
01:26.02
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Mixed 280+
Place
Points
Time
Club
0
DQ
NWG WARRINGAH
John Pagden
Helen Campbell
Nicola Pervan
Peter Myers